Vybíráme trojdílné pádlo na paddleboard

Hlavní výhodu trojdílného pádla není třeba dlouze představovat. Je to předevších jeho skladnost a všestrannost. Nastavitelná délka Vám umožní experimentovat s délkou shaftu, takže si můžete snadno otestovat co Vám vyhovuje v různých podmínkách. Dalším plusem je, že pádlo můžete sdílet s kamarády nebo mezi členy rodiny a po paddleboardové “session” ho zabalit spolu s nafukovacícm plovákem do transportího batohu. Často se setkáváme s dotazy, jaké pádlo z této kategorie zvolit, dali jsme tedy hlavy dohromady, rozdělili pádla dle materiálů a vybrali ideální adepty, které rozhodně stojí za to pořídit.

Hliníková pádla

Pádla s hliníkovým shaftem jsou cenově dostupná a relativně lehká. Takový dřík je zpravidla doplněn plastovým listem. Hliníková pádla nedosahují tuhosti, kterou nabízí například sklolaminát či karbon, ale jsou vhodná pro rekreační paddlery, rodinné ježdění a všechny co se s paddleboardingem teprve seznamují.

PÁDLO AZTRON STYLE 3D
Kvalitně zpracované pádlo v pěkném designu. Toto cenově velice dostupné pádlo nabízí možnost dokoupení listu a snadnou přeměnu na kajakové pádlo.

PÁDLO SHARK ALU 3 PCS
Odolné pádlo, které máme důkladně prověřené z naší půjčovny. Pádlo má precizně tvarovaný list, který je lehký a pevný. Délku pádla zajistíte klapkou, která zamezuje vůli ve spojích.

PÁDLO STX ALU
Z uvedené trojice hliníkových pádel je STX nejtužší. Navíc má robustní spojku pro nastavení délky, kvalitní list z kompozitu a stříbrnou povrchovou úpravu.

Hybridní karbon pádla

Hybridní pádla jsou vyrobená z kombinace karbonu a dodatečného materiálu jako je sklolaminát, kokosová vlákna či jiné. Vyznačují se vyšší tuhostí než pádla z hliníku a plastu, zaručují tak lepší přenos energie do vody a rovněž bývají lehčí. Zlatý střed mezi oběma kategoriemi.

PÁDLO AZTRON MACH FIBERGLASS 3D
Elegantní design a vysoká tuhost srovnatelná s full carbon pádly. Pádlo má vysoce odolný list vyrobený z kombinace tvrzeného nylonu a sklolaminátu. Každý spoj na tomto pádle zajistíte klapkou zamezující vůli.

PÁDLO SHARK CARBON SHAFT
Bestseller posledních sezon, který nabízí výborný poměr ceny a kvality. Karbonový dřík s dobrou dynamikou a precizně tvarovaný list odolný vůči zlomení.

PÁDLO STX GLASS BLUE
Tuhý a výborně tvarovaný list s gelovou ochranou na krajích. Snadné nastavování délky a dobře tvarovaná hlavička s protiskluzovou vrstvou. Pádlo nabízí dobrou tuhost výměnou za trochu vyšší váhu než u dvou výše zmíněných modelů.

Karbonová pádla

Jedná se o pádla jejichž hlavní složkou je karbon, což je aktuálně nejlepší  materiál pro výrobu pádel obecně. Především pro svou ultimátní tuhost a velmi nízkou váhu. Tuhost uhlíkových vláken vede k vynikajícímu přenosu energie z rukou do vody. Pokud to s paddleboardingem myslíte vážně a věnujete se mu pravidlě, sáhněte po karbonu.

AZTRON POWER CARBON 70 3D
Aztron Power Carbon nabízí perfektní poměr mezi cenou a výkonem. Kombinace 70% karbonu a 30% sklolaminátu dodává pádlu dostatečnou tuhost a dobrou odolnost. Toto pádlo můžete nastavit na maximální délku 225cm a váží pouchých 708g.

PÁDLO OXBOW TRAVEL CF LEVERLOCK 3D
Pádlo s perfektně tvarovaným listem vhodné na delší vyjížďky. Model Travel disponuje karbonovým dříkem a sklolaminátovým listem. Délka se snadno nastavuje pomocí systému Leverlock v hlavičce pádla. Spodní spoj je zajištěn klapkou vymezující vůli.

PÁDLO AQUA MARINA CARBON PRO
Prověřené pádlo o nízké váze 750g s příjemnou matnou povrchovou úpravou. Všechny spoje na pádle jsou zajištěny klapkou zamezující vůli.

Kompletní nabídku pádel pro paddleboarding najdete na našem e-shopu.

Máte dotaz? Ozvěte se nám na shop@snowboardel.cz a my Vám rádi poradíme.

Kategorie: SUP - paddleboarding