Tom Malina o nových Warpech 2014

Na podzim minulého roku jsem po dlouhých letech vyměnil značku plachet a díky zajímavé nabídce vstoupil do teamu North Sails. I presto, že jsem zkoušel prototypy nových slalomových plachet WARP před tím, než jsem se rozhodl, tak jsem byl zvědavý, jak budou fungovat v náročných podmínkách zimního Gibraltaru.

Na Tarifě už jsem tedy skoro měsíc a testování s tréninkem běží na plné obrátky. Do této chvíle už mám poladěné velikosti 9.2, 8.6 a 7.8, které používám s prkny 140L a 110L a upřímně musím říct, že maximální spokojenost. Trochu jsem se ze začátku obával změny stylu jízdy, který jsem si musel zažít, ale zdá se, že vše proběhlo ok. Já osobně sázím nejvíce na velikost 9.2, která se moc povedla a v konkurenci ostatních značek je opravdu špička. Podstatná informace pro běžné spotřebitele je, že plachtu “jen” nastrojíte a jedete na plný pecky. Žádný zvláštní tuning ani úpravy nejsou nutné. To samé platí i o velikosti 7.8, která je naprostý balzám do rukou, bez velké námahy  jede jako o život a navíc se zdá udržitelná v jakémkoliv větru. Poslední velikost 8.6, která se tu zatím jezdí nejčastěji, je přesně něco mezi tím a tak je k tomu potřeba přistupovat. Můžete jí jezdit jak se stěžněm 490 (ideální) tak i se 460, ale v prvním případě bude plachta trochu tvrdá a opačném zase moc měkká. V praxi to znamená, že s velkým stěžněm budete mít na hladké vodě dobrou rychlost, ale hůře se s ní bude mávat a v chopu a vlnách to bude pro slabší povahy trochu fyzické peklo. Naopak s kratším stěžněm nebudete úplně speed lordi, ale v drsných podmínkách naopak víc vydržíte a plachta bude ovladatelnější. Záleží, jakou variantu si každý z nás vybere.

Ať tak nebo tak, já jsem zatím maximálně spokojen a svého kroku rozhodně nelituju! Uvidíme, jak se osvědčí malé velikosti, i když tam většinou výkyvy ve výkonu moc nejsou, protože jak říkáme, ve velkém větru jede všechno. A nakonec ještě malé info pro současné fandy a jezdce NS Warp. Pokud jste do současné doby trochu strádali s nedostatečnou akcelerací plachet, pomalému výjezdu z halz anebo náročné pumpování do skluzu, tak díky změnám, které R&D team na nových modelech provedl a díky novým stěžňům, tyhle potíže odpadly!

Z Tarify zdraví Tománo

Tom Malina
www.tom-malina.com

tom_MG_9058 tomspeed_MG_9225

Kategorie: Windsurfing