Tom Malina – další zkušenosti s Warpy 2014

Začátkem jara se konečně rozjelo na Tarifě  Levante a my měli super 2 týdny nonstop větru. Velký věci jsme tak dali do garáže a naopak připravili malý plachty a k tomu adekvátní prkna.
Na řadu tak přišly Warpy velikostí 5.7, 6.3 a 7.0. Tentokrát už jsem byl před první jízdou trochu klidnější, protože v takto malých velikostech už většinou člověk moc chyb nehledá. Ne že by to nešlo, ale ve větru přes 30knt už prostě já osobně myslím na něco úplně jiného než jak vytunovat spíry, kde přidat a kde naopak ubrat apod. No a u velikosti 5.7 už to většinou bývá jedno úplně jedno.

Spotů jsme během větrné periody vystřídali několik. Od naší oblíbené Duny, kde už se po 2 dnech nedalo díky silnému větru na slalomu nic najezdit, přes speedový spot Campo de Futbol ve městě po zátoku mezi Gibraltarem a městem Algeciraz, kde v největrnějších dnech foukalo přeci jenom trochu méně.
Nejvíce jsem toho najezdil na plachtě velikosti 5.7, která mi vyhovuje tak, jak přišla z továrny, bez žádných dalších úprav stejně tak jako velikost 6.3. Obě plachty se chovají, tak jak byste v podobných podmínkách čekali, tzn. bez žádných nepříjemných překvapení. Já osobně u nich oceňuju dobrou stabilitu a vyváženost, kterou v silném a poryvovém větru potřebujete. S plachtou 7.0 jsem neměl také žádný problém, nicméně tady si ji trochu upravím, protože se při závodě lehce může stát, že když budete na této plachtě, vítr spadne a pak je potřeba, aby to byla mašina, která nastartuje, ikdyž už všichni vedle stojí, což vyžaduje menší úpravy.
Můj nejsilnější zážitek z uplynulých dvou týdnů byl pak speed jedno větrné dopoledne tady ve městě. Vítr s nárazy přes 50 knotů, voda rozbitá jako na Nechra, když hezky fouká, já na speedovým speciálu, který má rád pouze hladkou vodu, 5.7 přeplachtěná a k tomu 9kg závaží na zádech. 1500m dlouhý šlák jen pár metrů od pláže a téměř pokaždé smrt v očích, jak to asi tak dopadne. Víc než o rychlosti to bylo asi o tom, se nerozbít a nic nezničit. No nakonec to skončilo bez ztráty desítky a k tomu top rychlosti kolem 74km/h. Pěkný zážitek a já už se nemůžu dočkat, až Levante opět dorazí.

Tom Malina

www.tom-malina.com

Kategorie: Windsurfing