Ride snowboards – novinky 16/17

Co je nového u Ride Snowboards na sezonu 2016/17

Snowboardy:

TIMELESS – návrat legendy. Timeless stanovil koncem 90. let nový standard freeridových prken. Jedno z prvních prken, které kombinovalo volnost pohybu na freestyle twiptip deskách s výhodami alpine race prken. Nový Timeless bude mít samozřejmě všechny jízdní výhody svého předchůdce, navíc okořeněny novými technologiemi.  U tohoto prkna Ride poprvé použil jako vrchní vrstvu leštěný hliník, který prodlužuje životnost, šetří váhu a tlumí vibrace. Nový shape s jednoduchým názvem J„Tapered Directional Hybrid Camber Shape“ je optimální pro jízdu po sjezdovce a prašanu. Novinkou je také tzv. Scaled shape. Délky 153 a 158 mají běžnou šířku do velikosti bot EU 44 a délky 162 a 167 jsou určeny pro jezdce s velkýma nohama. Timeless se tedy nebude vyrábět s označením WIDE.

ride_1617_timeless_167

Machete GT – technologiemi nabitá Machete je určená pro jezdce, který vyžaduje od svého prkna maximální POP. Gétéčko je určeno pro jezdce, kteří když jedou, tak rychle, když skáčou, tak vysoko.

gt

 

Machete – lety prověřený bestseller prošel omlazující kůrou. Nezměnila se ale moc, má nový tvar špičky a patky, ale to základní zůstalo. Co také měnit na vícenásobném vítězi Good Wood Awards a nejoblíbenějším prkně všech možných testů?

Warpig – prasátko se bude prodávat ve velikosti S a M. Pro konzervy – S je dlouhé 148 a L je dlouhé 154. Délka ale není u tohoto tvaru tolik důležitá jako u klasických desek.  Každý kdo Warpig osedlal, byl mile překvapen, jak prkno funguje. Nezbývá než i všem ostatním doporučit – VYZKOUŠEJTE HO. Warpig bude k dispozici na akcích Just Ride.

warpig

Hellcat – dámská freeridová mašina. Hellcat je kompletně nový. Nová delší špička pomáhá přejíždět díry na rozbité sjezdovce a plout prašanem.  Holky s většíma nohama se lépe vejdou na delší velikosti díky tvaru RightSized.

Vázání:

LTD Bindings – tento model je postaven na základě vázání Rodeo. Stejná základna zaručí ideální přenos povelů z nohy na prkno. Nový nártový strap Padless Ankle Strap je velmi lehký a tuhý. Nová urethanová patka dodává vázání perfektní odezvu při jízdě backside. Další úspora váhy proběhla u pěnové stélky – ultra-light Wedgie.

Další novinkou jsou barevné kombinace nazvané PRESTON, které odkazují na předchůdce vázání Ride – PRESTON. Barvy kopírují 20 let starou kolekci vázání PRESTON. Občas ještě vázání PRESTON vídáme na horách… jsou prostě skoro nesmrtelná.

vazani-ex-a-rodeo-preston

Boty:

V uplynulých sezonách se ukázalo, že boty Ride patří k tomu nejlepšímu na trhu. Z toho důvodu došlo na letošní sezonu spíše k ladění stávajících modelů než k nějaké revoluci.  Většina modelů je nabízena se snadným šněrováním  BOA.  Loňská novinka – značková podrážka Michelin Peak sole se rozšířila i do cenově přívětivějších modelů – LASSO a JACKSON.

boty-insano-lasso-jackson

Kategorie: Snowboarding