Představujeme značku Aztron

Značka AZTRON je vedena zapálenou partou lidí, jejichž celoživotní vášní vždy byly vodní sporty. Jedná se o tým profesionálů, kteří se nebojí nových nápadů, inovací a jejich hlavním cílem je nabídnout každému jezdci z každé cílové skupiny ty nejkvalitnější a nejbezpečnější produkty. Firemní kultura této značky je postavena na nekonečném posouvání hranic a představování nových, vzrušujících technologií výroby a unikátních designů, které uspokojí i náročnější zákazníky. Kolektivní motto „Paddle, Surf, and More“ jsou slova, které definují tuto zapálenou partu lidí, kteří hlásají že AZTRON není jen o vodních sportech, ale o výzvě sama sebe a prožívání přírody.

Nafukovací paddleboardy AZTRON jsou vyhledávány nejen pro svůj osobitý vzhled, kompletní balíček vybavení, ale také pro pokročilou Double Chamber konstrukci a lehký Double Layer Fusion materiál. Sám výrobce pro tuto kombinaci používá termín „Double Double“. Jedná se tedy o dvouvrstvé paddleboardy s dvěma na sobě nezávislými komorami, z nichž má každá svůj ventil. Nespornou výhodou dvojkomorové konstrukce je vyšší tuhost plováku a díky tomu lepší jízdní vlastnosti. Rovněž tato technologie dělá paddleboard daleko bezpečnějším, jelikož v případě protržení komory vnější plovák poskytne jistotu v podobě komory druhé, která má dostatečný výtlak k tomu, aby Vás paddleboard v bezpečí dopravil na břeh. V některých zemích je zákonem dané, že při paddleboardingu na otevřeném moři je nutné mít dvojkomorový paddleboard. AZTRON aktuálně nabízí Double Chamber technologii ve dvou provedeních, a to řadu Signature 50:50 a Compact 30:70.

Modely Signature mají rovnoměrně rozložený objem paddleboardu v poměru 50 na 50.  Vnitřní komora tak sama o sobě nabízí výtlak v rozmezí 100 – 150 litrů a dělá plovák o 30% tužší. Tyto nafukovací paddleboardy se tak svými jízdními vlastnosti blíží paddleboardům pevným. Takovou technologii vám poskytne například touringový paddleboard AZTRON Neptune. Plováky z kategorie Compact mají menší izolovanou komoru, která nabízí kolem 30% výtlaku, dělá paddleboard tužší o 15-20% a v neposlední řadě umožňuje plovák složit do vysoce kompaktních rozměrů jako je to například u paddleboardu AZTRON Nova, který složíte do malého transportního batůžku o objemu 78 litrů a to včetně pumpy a příslušenství.

Dvouvrstvá Double Layer Fusion technologie, kterou jsou nafukovací plováky AZTRON vyráběny je proces výroby označovaný také jako MSL nebo ESD konstrukce. Tato technologie spočívá ve slisování dvou vrstev pod velkým tlakem bez použití lepidla. Při tomto procesu dochází k výrazné úspoře hmotnosti díky absenci cca 1,5 kg lepidla, výroba má rovněž ekologičtější charakter. Výsledkem je tak lehký a velmi tuhý paddleboard, který je šetrnější k životnímu prostředí.


Pevné paddleboardy AZTRON jsou zkonstruovány na pěnovém jádru z uzavřeného buněčného polystyrenu o vysoké hustotě, to dává základním deskám velmi nízkou hmotnost a vysoký vztlak. Pro vnější plášť svých pevných plováku tato značka využívá moderní konstrukci z kombinace karbonu a sklolaminátu. Obě vrstvy jsou následně k sobě slisovány v jednotnou sandwichvou konstrukci s excelentními vlastnostmi.  Potisk paddleboardu je nanesem nejmodernější digitální technologií. V portfoliu této značky najdete jak pevné allroundové plováky, tak rychlé, výkonné plováky z kategorie touring a race.

Kromě paddleboardů samotných se firma AZTRON soustředí na výrobu kvalitního paddleboardového vybavení jako jsou pádla, pumpy, batohy, flosny, leashe či oblečení k vodním sportům. Naší kompletní nabídku od toho výrobce najdete na e-shopu Snowboardel.

Kategorie: SUP - paddleboarding