Pavla Novotná oficiálně v North International teamu !

To, co na podzim proběhlo tak nějak průběžně a bylo zmíněno jen jako jedna z mnoha událostí v průběhu hektické závodní sezony, se nyní stalo oficiálním a je to definitivně potvrzeno i na webu: Pavla Novotná z České republiky se stala členkou International teamu značky North Kiteboarding, leadera světového kitového trhu.  Je to obrovský úspěch celého českého kiteboardingu a hlavně země, která nemá vlastní moře, kde možnosti treninku na špičkové úrovni jsou velmi omezené a celkový handicap českých jezdců oproti zbytku světa je neoddiskutovatelný. Ale jak je vidět, když je zájem, ochota na sobě tvrdě a cílevědomě pracovat, investovat veškerý čas, snahu a v neposlední řadě i nemalé peníze, tak to jde i v našich podmínkách, byť to určitě není jednoduché.
A Pavla to prostě a jednoduše dokázala !
Hned v prvním roce své účasti ve světové serii byly její výsledky natolik nepřehlédnutelné, že její vstup do North international teamu byl jenom otázkou času. Žádná značka si nemůže dovolit ignorovat jezdce s takovými výsledky a s tak slibnou budoucností. Díky své píli a tahu na branku si tedy Pavla teď svůj první sen splnila. Ale myslím, že to určitě není její poslední slovo a má ambice i reálnou možnost to dotáhnout ještě mnohem dál. Ve světové TOP5 už je, teď jistě bude útočit na ty nejvyšší mety a nepochybuji, že jí v ČR všichni kiteři drží všechny palce ! Jediné co zatím (a bohužel i zrovna teď) brání Pavle v rozletu, jsou nepříjemná zranění, kterých si užila v uplynulém roce dost a dost a v současné době jí bohužel opět nedovolují se účastnit prvních letošních závodů. Ale i to k vrcholovému sportu patří a Pavla se s tím určitě popere se zarputilostí sobě vlastní a brzo se vrátí do koloběhu světového poháru v plné síle a znovu s odhodláním vítězit !

Pokochejte se tedy českou kiterkou ve společnosti světových kitových es a legend jako je Jaime Herraiz nebo Airton Cozzolino :
http://www.northkites.com/team/international/
a prohlédněte si i její detailní profil :  http://www.northkites.com/team/international/paula-novotna/

 

Na závěr bych si dovolil několik vět z mého osobního pohledu.  Když jsme v roce 2007 domlouvali s Honzou Novotným možnou podporu jeho nadějných potomků, tak to byl krok do neznáma a s velkým otazníkem. V té době se na kitu teprve učili a o nějakém jízdním levelu nemohlo být ani řeči. Byla to tedy bianco sázka na budoucnost a já jsem opravdu moc rád že to dopadlo tak, jak je uvedeno nahoře v článku. Jít do toho bylo nepochybně moje nejlepší obchodní rozhodnutí za posledních mnoho let. Trpělivá práce pak pomalu začala přinášet ovoce. Jednak strmý výkonnostní vzestup jak Pavly, tak Honzíka, tak i každoroční přesvědčování těch rozhodujících lidí u Northu na meetincích o jejich kvalitách a vyjednávání step by step o lepší a lepší podpoře. Počáteční, možná trochu naivní, představy u Pavly i Honzíka vystřídalo pochopení, jak to v téhle branži vlastně funguje, a že jediné, co je může dostat na vrchol a tím i k mezinárodní přímé podpoře od značky, jsou jen a pouze jejich výsledky na závodech a s tím pak související známost na skutečně světové úrovni. Bez toho se nelze do international teamu dostat. Že to úsilí stojí všechen čas, snahu, moře peněz a celkově je to investice s velmi nejistou návratností, je jasné. Pavla se do toho přesto vrhla po hlavě a nyní slaví úspěch. Za to, co dokázala,  skutečně klobouk dolů. Honzík to má a bude mít mnohem těžší, protože konkurence mezi chlapy je mnohonásobně větší než mezi ženami a těch lačných čekatelů na mezinárodní úspěchy, kteří dávají kitu 100%,  je velmi, velmi mnoho. Přesto věřím, že i Honza, tak jak má naplánováno, vstoupí letos do světového poháru pravou nohou a jeho výsledky budou vidět. Bylo by to krásné pokračování české pohádky a také světová rarita, pokud vím, tak ve světovém poháru žádná podobná sourozenecká dvojice nefiguruje a ještě k tomu z nějaké země, která nemá ani moře… Tak držme jim všichni palce !!

Albert, Snowboardel

Kategorie: Kiteboarding