NoveNove – windsurfingová prkna

Název NoveNove  vychází z čísla 99 na plachtě Cesare Cantagalli jednoho z průkopníků vlnového windsurfingu. Cesare je první, kdo udělal salto vpřed. Také vyhrál mnoho legendárních wave závodů a patřil k ws ikonám osmdesátých let. Jeho přezdívka – mr. Cheesroll mluví za vše. Dalším klíčovým člověkem v NoveNove je shaper Gianni Valdambrini, který se pohybuje v oboru již délé než 30 let. V minulosti vyráběl vlastní prkna Acme a také pracoval 8 let jako hlavní shaper pro RRD. Oba jsou stále velmi kvalitními windsurfaři a neztrácí kontakt s moderními směry. NoveNove společně založili v roce 2008. Za uplynulých 8 let se 99 stalo z lokální custom značky globálním výrobcem a nejrychleji rostoucí windsurfingovou značkou.

 

cesare---cheeseroll

Cesare a jeho trik Cheeseroll na prkně Chameleon – Trifin.

Na vývoji tvarů spolupracují ti nejlepší jezdci. Ve wave divizi je to především Kauli Seady, který je bezesporu nejvýraznější postavou ve světě wave windsurfingu. Svým pojetím waveridingu přinesl novou energii do závodu PWA. Byl také jedním z prvních, který začal používat multifin boardy a tím přinesl revoluci do shapů wave desek.  Přestože se již neúčastní celého seriálu PWA patří mezi největší postavy windsurfingu. V loňském roce skončil druhý na legendárním závodě Aloha Classic, kterým bylo NoveNove hlavním sponzorem. Členy wave teamu jsou také nadějní jezdci – Marc Paré Rico juniorský PWA šampion a Amanda Beenen, která se každým rokem šplhá výš a výš dámským žebříčkem.

kauli

Kauli na svém prkně KS model – quad.

Freestyle boardy vznikají ve spolupráci s PWA číslem 4. Nico Akgazciyanem. Nico je jedním z nejprogresivnějších freestylistů dneška. Pochází z Fracie a pokud se chystáte na Leucate určitě ho tam potkáte při tréninku. K jeho největším úspěchům patří 3. místo na loňském svěťáku na Fuerte. V těchto dnech Nico testuje nové prototipy FS desek. Další kousek ve freestylovém teamu je Youp Schmit, který byl loni jedenáctý v celkovém pořadí PWA.

 nico---proto

Nico “pracuje” na vývoji nového freestylu na sezonu 2017.

Vývoj slalomových střel má na starosti zkušený Finian Maynard. Finian patří mezi nejrychlejší surfaře planety a získal mnoho vítězství v závodech PWA.  Podle pořadí v celkovém hodnocení slalomu PWA je číslem jedna v teamu Pascal Toselli, který skončil v roce 2014 celkově pátý.

maynard

Finian na prkně World cup Slalom model 2016. Na fotce je vidět krásně struktura vrchní vrstvy carbonu…

tedy žádná černá barva jako u konkurence….ale pěkně struktura tkaniny a transparentní lak.

V České republice budeme ve Snowboardelu nabízet produkty pro windsurfing a paddleboarding. Na objednávku můžeme dodat i další hračky z nabídky 99 – surfboardy nebo kiteboardy. Řada windsurfingových plováků zahrnuje celkem 16 druhů plováků. 2 prémiové modely jsou vyráběny s láskou v Itálii – jedná se o KS model a StylePro. Tyto prkna jsou k dispozici pouze na objednání. Díky ruční custom výrobě lze upravovat tvar podle osobních preferencí. Doba dodání je cca 2-3 měsíce.  Zbytek produkce vyrábí stará známá fabrika Cobra, která dnes dodává 90% všech ws plováků na světě. Cesare a Gianni samozřejmě dodávájí vlastní konstrukční řešení. Paddleboardy budeme mít skladem pouze ty nafukovací. Pevná prkna budeme dodávat pouze na objednání.  První várka plováků  NoveNove dorazí na konci dubna… přijďte se podívat.

 

Výběr Snowboardelu  z nabídky NoveNove:

Určeno pro: zkušený jezdec, oblíbený revír – Balt, DK, Mlýny

Chameleon – Trifin – doporučená MOC 47.500 Kč pro držitele Silver Card – 40.375 Kč

03---3XCH

 

 

Určeno pro: zkušený freerider milující rychlost, oblíbený revír – Dářko, Nové Mlýny

Revo GLS – freeslalom – doporučená MOC – 35.500 Kč pro držitele Silver Card 30.175 Kč

revo_4

 

 

 

Pokročilý začátečník s ambicemi, oblíbený revír – Wiek, Nechra, Lipno

Evo AST – freeride – doporučená MOC 25.900 Kč pro držitele Silver Card 22.015 Kč

14---EVO-AST

Kategorie: Windsurfing