North Kiteboarding 2016

North Kiteboarding, světový leader kitového trhu přináší v sezoně 2016 opět celou řadu novinek a vylepšení.

Dle dat zveřejněných na meetingu North v uplynulé sezoně prolomil hranici 30 tisíc prodaných kitů a tím se opět zapsal do historie, takovým číslem se nemůže pochlubit žádná jiná značka, a to ani vzdáleně. North je tedy stále nezpochybnitelným leaderem světového kitového byznysu a nabízené produkty jsou opravdu kvalitní, inovativní, s výbornými  užitnými vlastnostmi a tedy u zákazníků velmi oblíbené. V neposlední řadě je nutné zmínit i nadstandardní záruční podmínky a perfektní zákaznický servis

AaronCoverWeb

Stručný přehled produktů pro sezonu 2016

 • Hlavní personou značky North je i v roce 2016 fenomenální Aaron Hadlow. Vegas je opět nabízen ve dvou verzích, té normální a pak s přívlastkem Hadlow, což je stejný kite, ovšem s osobitým Hadlow designem. Vegas je stále nekompromisní závodní mašina určená na top wakestyle  na té nejvyšší závodní úrovni. K tomuto stylu jízdy patří i speciální wakestyle bar, se kterým se Vegas promění zcela a zásadně v jednoznačný závodní stroj. Stále si můžete Vegase naladit speciálním šestilajnovým Hadlow setupem (tyto lajny jsou jako option v balení wakestyle baru).
  Poslední speciál z Hadlow rodiny je Team board Hadlow, opět prkno šité na míru přesně tak jak to má Aaron rád. Design i shape prkna je oproti roku 2015 celkem výrazně změněn !
 • Barevné provední ostatních kitů pokračuje v podobném duchu jako za poslední 3 roky. Celoplošné barvy, jednoduchý a čitelný design. Kity jsou většinou jednobarevné nebo  dvoubarevné. Prkna změnila design poměrně znatelně, a to k lepšímu. Např. Jaime má nyní design opravdu velmi povedený a vypadá o třídu lépe než starý model. To se týká podobně i  X-Ridu, Teamu i Team Hadlow speciálu.
 • Kity – co se týče názvů a modelů, tak kity zůstavají prakticky na stejném, ale vylepšení je stejně jako každý rok mnoho. Rebel, dlouhodobě nejprodávanější model na světovém trhu na první pohled vypadá stejně jako loňský model, ale opak je pravdou. Velikosti od 12m nahoru jsou výrazně štíhlejší a tím kite lépe stoupe, lépe skáče, má lepší low end a skvělý hangtime. Dice je také zcela přepracován, je ještě o dost rychlejší než loňský model. Do low windu je určen opět kite s názvem Juice, což je jednoduchý tříspírový model ve velikostech pouze 15 a 18m, určený pro pohodový freeride když skoro nefouká. Kite je na svou velikost a konstrukci  velmi obratný ! Evo zůstává na pozici nejuniverzálnějšího kitu který můžete použít prakticky na jakoukoliv disciplínu, na druhé straně tříspírové Neo je stále oblíbenější hlavně u wave riderů. Po kitu Dice sáhnete pokud provozujete freestyle a vlny a chcete to pokrýt jedním kitem, Rebel  je pětišňůrová klasika která snad již nepotřebuje žádný komentář. Pokud holdujete race ježdění, tak bude Váš favorit určitě Dyno.
 • Úplnou novinkou je kite MONO, jak již název napovídá, jedná se o velmi jednoduchý kite s pouze jedním středovým žebrem. Cena je díky jednoduché konstrukci samozřejmě zajímavá, co se týče vlastností a disciplíny pro kterou je kite určen, tak výrobce uvádí „easy freeride“, tedy pohodový freeriding pro každého, malé velikosti lze použít také pro waveriding. Kite má velmi dobrý low end a na svou konstrukci jde skvěle proti větru.

 • U barů se na první pohled změnilo barevné provedení na červeno-šedou. Při bližším pohledu pak zjistíte, že ty barvy jsou v podstatě to jediné co se změnilo, po konstrukční stránce jsou bary stejné jako v sezoně 2015. Je totiž velmi těžké něco podstatně vylepšit tam, kde to funguje bezproblémově, celý systém je nejbezpečnější na trhu a opravdu žádné funkční problémy s bary North již hodně sezon nejsou.
 • U twintip prken kromě výrazně jiného designu nedošlo k ničemu převratnému. Pouze závodní Team Hadlow je hodně změněn. Ale pozor, to neznamená že novinky nejsou!  Např Jaime má teď na spodku quattro V bottom, podobně jako měl Team. U crossover kite-wake boardu Gambler byla zvýšena pevnost a odolnost a také vyztužené šíny na připojení bot nebo vázání, protože v uplynulé sezoně prý byl s tímto trochu problém.
 • U directional boardů je novinek hodně. Boardy jsou rozděleny na řady PRO, CLASSIC a TT. Boardy PRO CSC a PRO Surf již nemají inserty na montáž poutek, protože na PRO úrovni již poutka prakticky nikdo nepoužívá. Tato možnost zůstala pouze u boardu PRO Kontact, kde poutka v případě hodně velkých vln stále ještě mají opodstatnění. Obdélníkový NEW shape zůstal u boardu PRO CSC a WHIP CSC, zbytek má klasický „špičatý“ shape.
 • U trapézů je design nastaven tak aby to celkově ladilo, tedy výrazné žluté POP a decentnější tmavé SOUL. Provedení zůstalo hodně podobné jako v roce 2015, Airstyler má stále nafukovací bladder pro osobní přizpůsobení každému jezdci.
 • Bagy jsou designově opět podobné, oblíbené a relativně levné a lehké combibagy zůstaly, v modro-žlutém provedení POP a červeno šedém SOUL, místo Quiverbagů je stále Team bag, který je hodně zajímavý – vnitřní polstrování  jde z bagu úplně vyndat, do takto vyndaného polstrování „oblečete“ board a celé to pak vrazíte zpátky do bagu, uchycení je suchými zipy. Výhoda je nasnadě – pokud nepoužijete ten vnitřní polstrovaný díl, tak je bag poměrně lehký a můžete ušetřit poměrně dost na váze. Bohužel cena Team bagu je na úrovni loňského Quiverbagu, tedy dosti vysoko…
 • Kolekci pak uzavírají různé doplňky – modro červené vesty, poměrně úzká promo kolekce oblečení – trika, mikiny, boardshorty.

 

Z uvedeného přehledu by se mohlo zdát že úplných novinek je celkem málo, což je sice pravda, ale pro zvědavce můžeme prozradit, že NORTH intenzivně pracuje na úplné novince, která má zatím pracovní jméno „game changer“ a která pravděpodobně skutečně hodně změní celý kitový sport. Je to zatím úplně tajné, nikde nenajdete ani zmínku, takže nemůžeme nic prozradit ani tady, ale pokud se něco nezmění, tak by novinka měla být uvedena na trh na podzim 2016. Těšte se, je opravdu na co !!

Stručně o cenách

Velký cenový šok, který nastal v minulé sezoně z důvodu velkého posílení dolaru oproti euru již máme za sebou, takže žádná radikální změna se v roce 2016 oproti 2015 nekoná, samozřejmě k drobnému zvýšení cen došlo, ale pouze v rámci několika procent, což je obvyklý cenový vývoj kopírující inflaci.

Naše ceny jsou dlouhodobě 20-30% pod doporučenými evropskými cenami,  doufáme že na našem trhu budou stále plně konkurenceschopné a srovnatelné se „srovnatelnou“ konkurencí, tedy značkami, které zaujímají podobně významnou pozici na světovém trhu. Současně je potřeba zde v tomto článku znovu připomenout, že z důvodu tzv. jednotné evropské cenové politiky a pravidel nastavených výrobcem musíme i my mít na na webu a hlavně v eshopu uvedeny tzv. doporučené  evropské ceny.  Z této povinnosti se bohužel nemůžeme vyvléct, nikde nesmí být ani odkaz na stažení nějakého jiného ceníku. U položek u kterých toto platí je ale v detailním popisu vždy tato skutečnost uvedena současně s doporučením aby si zájemce napsal o ceník na mail evropska@snowboardel.cz .
Držitelé našich zákaznických karet kteří mají kartu zaregistrovanou v eshopu samozřejmě vidí po přihlášení  tu svojí správnou cenu za kterou nakupují, včetně zahrnutí příslušné slevy..

Eshop naleznete na tomto odkazu: http://shop.snowboardel.cz/kite/

Zájemcům o detailní a podrobné informace včetně technických detailů doporučujeme navštívit oficiální web výrobce: www.northkites.com , kde jsou všechny produkty podrobně popsány.

Sepsal:  Albert

Kategorie: Kiteboarding

Tagy: