Kam na skateboard?

Kam vyrazit v Praze za skateboardingem?

Jste nováčkem ve světě skateboardingu, rádi byste se vrhli na svoje první skateboardové krůčky, ale nevíte, kde začít? Nebo jste pokročilý jezdec, kterému chybí rozhled v oblasti skate lokací v hlavním městě? Pak jsou následující řádky určené právě pro Vás.

Stalin

Legendární místo, které nemůže chybět na žádném seznamu spotů u nás. Náměstí na kopci kolem bývalého Stalinova pomníku je po právu považováno za „mekku“ českého skateboardingu. Perfektní žulový povrch, zídky všech velikostí, schody, ručně postavené raily a skočky již přilákaly nejedno známé jméno světového skateboardingu na letenskou pláň. Z českých jezdců na Stalinu začínali rideři jako Maxim Habanec, Petr Horvát nebo Tomáš Stejskal. Streetový spot se vším všudy, který nabízí širokou škálu možností, jak pro úplné začátečníky, tak i profesionální jezdce.

stalin

Čakovice street plaza

V Praze se v posledních letech se skateparky roztrhl pytel. Tento však svým konceptem vybočuje ze zajetého stereotypu. Již na první pohled zjistíte, že se nejedná o zcela běžný skatepark. Basketbalový koš uprostřed parku? Dlážděný radius? Stezka mezi stromy? Ano, parta mladých architektů dala hlavy dohromady a vytvořila plazu, která esteticky zapadá do veřejného prostoru a ve které se budete cítit spíš jako venku na pouličním spotu, než jako ve skateparku. Nepřehuštěný prostor, nízké překážky a jasná linie parku dává skvělý základ pro zaučení a bezpečný pohyb i pro úplné nováčky.

čakovice

Vyšehrad

Jeden velký spot. Tak by se dala nazvat oblast kolem vyšehradského Kongresového centra. Nepřeberné množství laviček, zídek, schodů, gapů, ale i zábradlí se smrtonosnou propastí. To vše se dá najít v okruhu pár set metrů. Tuhle lokaci můžete zahlédnout v nejednom českém, ale i zahraničním skate videu.

Skatepark Černý Most

Láká Vás více klasické skateparkové poježdění s prudšími banky, radiusy a polety přes roh? Vyzkoušejte nově otevřený skatepark na Černém Mostě. Celobetonový park nahradil starý asfaltový plácek s plechovými překážkami a nyní se jedná o jeden z nejzajímavějších parků v hlavním městě. Pomyslně by se dal skatepark rozdělit na dvě poloviny. Ta první nabízí vysoké bedny a rail, delší schody, prudké banky a transfer přes roh radiusu. Druhá disponuje o poznání menší skladbou překážek a vyřádí se na ní i méně zkušený jezdec. Velkou výhodou je i docházková vzdálenost kavárny a kryté skateboardové haly „Plechárna“, což jistě oceníte v případě nepříznivého počasí.

 Černý Most

Národní technická knihovna (NTK)

Fotogenická lokalita, která je ideální pro natáčení sérek či pohodový pojezd. Kvalitní povrch, zarovnaná řada dřevěných laviček zakončená sloupky na přeskakování a odstupňované schody. Ačkoliv se tak může na první pohled zdát, tohle místo nebylo stvořeno primárně pro skateboarding. Doporučujeme tedy na tuto lokalitu vyrazit ideálně o víkendu, kdy kolem knihovny neproudí davy studentů, vyhnete se tak konfrontaci s místní security.

 

NTK

 

Skatepark Řepy

Betonový skatepark o rozloze 1000m2, který kombinuje klasický streetstyle s bazénovými prvky. Na jedné straně se nachází rozjezdový rádius a široký rail, ve středu plochy je umístěn grind box s manual padem a pyramida s gapem. Na druhé straně najdete vysoký bank se snake runem, víceúrovňový bazén, wall ride a kulatý lámaný rail.

Repy

Nová scéna

Jeden z tradičních street spotů, který pražští skateři začali osidlovat již počátkem 90.let. Scéna nabízí řadu laviček, zídek, květináčů, menších schodů, ale i ikonické „sedmičky“ s přeskokem kanálu. To vše na kvalitním povrchu. Tuhle lokalitu můžete spatřit v legendárních videích jako Outsiders či Praha. Nespornou výhodou je rozlehlý prostor, který je ideální pro učení flatgroundových tricků, řada laviček pro natáčení sérek a dále pak zastřešená část, která poskytne úkryt v případě nepříznivého počasí.

 NC

Vysočany skate plaza

Menší, ale skatery velmi oblíbená street plaza, která se nachází pod Vysočanským mostem. Ideálním volba nejen pro začátečníky. V tomhle parku najdete spoustu menších banků, manual padů, zídek, rovný rail, ale třeba i velký gap, dvanáct schodů a k nim přilehlou „hubbu“.

 Vysočany

Hotel Intercontinental

Náměstíčko kolem hotelu Intercontinental nabízí perfektní lavičky z leštěného mramoru, které skvěle jedou i bez vrstvy vosku. Dále spot nabízí sloupky vhodné k přeskakování, zídky a nedalekou sérii gapů s různou obtížností. Tahle lokace je vhodná spíše pro pokročilé skatery. Nevýhodou může být přítomnost ochranky hotelu a hrozící vyhazov.

 Inter

Skatepark Zbraslav

Novinka na mapě skateparků v Praze. Rozlehlá skate plaza, která nabízí spoustu netradičních překážek a možností pro všechny dovednostní úrovně. Na jednom celistvém prostoru zde můžete najít mírné banky, transfery, bazén, boule, obrubníky, radiusy všech velikostí, dlouhé bedýnky, manual pady, pole jam a několik railů. Skejtový ráj na zemi!

Zbraslav

 

Výběr vybavení na skateboard naleznete zde: https://shop.snowboardel.cz/14-skate/

Kategorie: Skateboarding

Tagy: