Arrows iRig – nafukovací plachta na windsurfing

Naprostá revoluce v oplachtění přichází! Zcela nový, unikátní produkt který spojenými silami uvedli v život vývojáři značek North Kiteboarding a North Sails. Produkt je chráněn celosvětovým patentem a získal prestižní ocenění “Product Of The Year” na ISPu 2016.

Alina2---malá

O co jde?

Arrows iRig je jednoduše řečeno oplachtění, které můžete použít na jakémkoliv běžném ws plováku, nebo ještě lépe nafukovacím SUP plováku (pokud má možnost připojení ws oplachtění). Na rozdíl od běžného oplachtění je ale iRig kompletně nafukovací!! Prostě si k vodě přinesete malý batůžek a pumpu, Arrows iRig vyndáte z batohu, během pár minut nafouknete, připojíte k plováku a jdete na vodu. Nikdy nebyl windsurfing jednodušší. Pokud nafukovací oplachtění iRig použijete spolu s nafukovacím SUP boardem, tak celé vybavení se skládá ze dvou batohů – větší kde máte SUP board a úplně malý a lehký, kde máte Arrows iRig. Srovnání v tomto ohledu s tradičním windsurfingem snad nemá ani cenu popisovat, přepravní náročnost je opravdu nebe a dudy. Informace o cená a dostupnusti naleznete na našem ESHOPU.

Pro koho je iRig určen?

Nafukovací plachta iRig samozřejmě nemůže nahradit tradiční vybavení které se používá pro sportovní windsurfing, nelze očekávat že s iRigem pojedete ve skluzu zavěšeni v trapézu. K tomuto účelu iRig opravdu není. Jeho hlavní účel je jednak rekreace, aktivní trávení volného času pro ty, kteří se aktivně windsurfingu nevěnují a přesto si to chtějí zkusit. Nechtějí ale kupovat drahé WS vybavení a navíc ho ještě složitě transportovat k vodě. S iRigem je všechno jiné a hlavně mnohokrát jednodušší. Zásadní účel ke kterému iRig slouží je ale výuka dětí. Oplachtění je tak lehké že ho dokáže ovládnout každé dítě, plave na vodě a lze ho velmi lehce z vody zvednout, což je důležitý aspekt, který většinou děti nezvládají. Principy fungování plachty ve větru jsou u iRigu stejné jako u jakéhokoliv běžného oplachtění, takže dítě získá velmi příjemnou a snadnou cestou správné základní návyky, které pak snadno rozvine když doroste do normálního běžného WS vybavení. Učení windsurfingu nebylo nikdy jednodušší!

 

Hlavní výhody:

iRig je v složeném stavu malý balíček, který neváží více než jedna PET láhev minerálky. Tedy ve srovnání s tradičním oplachtěním je o cca 70% lehčí!
iRig nafouknete během několika minut, pokud ho používáte dohromady se SUP boardem, tak stejnou pumpou
iRig plave na vodě, díky madlům na přední straně “stěžně” ho zvedne lehce z vody i malé dítě během několika sekund

Hlavní nevýhody:

iRig není možné použít v silném větru ke sportovnímu windsurfingu, nafukovací konstrukce má pochopitelně své limity. Použití trapézu také nemá smysl. S tím je třeba počítat
iRig One se dodává ve třech velikostech, S,M a L, jaká velikost je vhodná právě pro vás si určíte podle výšky postavy, viz přehledná tabulka:

irig_data

Vybrat správnou velikost je důležité, aby jste měli úchyty na “ráhně” v přirozené poloze úměrně velikosti své postavy. Vlastní plocha plachty v tomto případě opravdu není nejdůležitější.

Více než sáhodlouhý popis napoví úvodní video:

 

 

Arrows iRig je revoluční produkt, který nepochybně zcela změní přístup k výuce windsurfingu u dětí a přivede další mladé zájemce o tento nádherný, i když velmi obtížný a náročný sport !

 

Informace o cenách a skladové dostupnosti naleznete v našem ESHOPU.

 

Kategorie: SUP - paddleboarding, Windsurfing