Snowboardel SUP Fest Praha 2018 – report

Minulou sobotu 28.7.2018 jsme pořádali první ročník Snowboardel SUP Festu na vodní nádrži Džbán v Praze 6. Na programu byly disciplíny Sprint a Technical race, které jsou divácky i sportovně velmi atraktivní. Není nouze o pády a neustále změny v pořadí. Diváci mají celý průběh závodu na očích. Každý paddleboardysta měl možnost vybrat ze 3 kategorií – Elite, Sport (nafukovačky do 14´´) a Hobby (nafukovačky do 12´´). Celkem se registrovalo 49 účastníků z ČR a to patří k jedné z nejvyšších účastí v paddleboardovém závodě v ČR. Teď už k samotnému průběhu.

Příprava na start SPRINT Hobby ženy

První disciplínou byl SPRINT. Trať byla postavena s jednou bójí 100m tam a zpět. První se vydaly na trať ženy. Vyhrála naprosto jasně Lenka Bauerová. Hobby muži ovládl Kobera Jakub, který by jistě dokázal potrápit i mnohé z kategorie SPORT, kde zcela dominoval tým MagnaSUP Nymburk, který obsadil první tři místa. Vítězem se stal Dan Drahokoupil. V kategorii určené pro carbonové speciály ELITE se rozhodlo hned na startu. David Raab zvítězil systémem start cíl. V dámách byl souboj výrazně dramatičtější. Po startu to vypadalo, že Iva Dundová před sebe nikoho nepustí, ale obrat jí nevyšel podle představ. Toho využila Kristýna Babiánková a jasně zvítězila.  Málem bych zapomněl na děti. Sourozenci Vackovi si zajeli rodinný závod, ve kterém dle očekávání zvítězila starší Hermina.

Sprint SPORT Muži obrat kolem velryby

Po krátké pauze přišel na řadu technický závod. Skippers meeting vnesl jasno do trati a přes prvotní obavy nikdo nezabloudil. Trať byla opravdu parádní. Složena byla z 9 bójí, se 4mi delšími úseky vhodnými k předjíždění.  Celý průběh závodu byl vidět ze břehu, takže divákům neunikl žádný souboj ani pád. Kategorie Hobby, do které se přihlašují především SUPeři, kteří nemají se závoděním žádnou zkušenost, jeli jedno kolo (900m). Kategorie sport už kroužila 3x a ELITE si ve 30ti stupňovém vedru užila 5ti kol. Kategorie Hobby měla  v Technical Race stejné vítěze jako ve Sprintu. Jak Jakub Kobera, tak Lenka Bauerová určitě zváží na příštích závodech účast v kategorii SPORT. Jejich výkony tomu odpovídaly. Druhým mužem v TR Hobby byl Radim Procházka, který si odskočil z obchodu Snowboardel v Butovicích, kde je dlouholetým vedoucím. V neděli už opět zákazníkům radil, jaký paddleboard je pro jejich potřeby nejvhodnější.  I v kategorie SPORT startovali muži a ženy dohromady. Mezi Dana Drahokoupila a Filipa Kubinu z Nymburka se tentokrát vměstnal Tomáš Kolařík z Budesportu. Mezi ženami dominovala Jana Veselá. Nechala za sebou několik mužů… jmenovat je raději nebudeme. Na závod ELITE se nám trochu zatáhlo, což všichni ocenili. 5 kol je slušný zápřah. I tady se nám na prvních místech umístili stejní SUPeři jako ve SPRINTU – tedy David a Kristýna.  Skvělé výkony předvedli i ostatní. Obdiv všech sklidily především ženy, druhá Lucka Fialová a třetí Klára Krejčíková.

David a jeho obrat do druhého kola

Po krátké pauze, kterou potřeboval administrátor závodu Jakub s jeho sličnou asistentkou na vyhodnocení výsledků, proběhlo vyhlášení. Na stupních vítězů se rozdávali poháry s logem závodu a věříme, že skončily doma na poličkách slávy. Po vyhlášení výsledků přišlo na řadu losování cen v celkové ceně přesahující 70tis. korun. Začínali jsme drobotinou – kšiltovky, obaly telefony, přes drybagy a carbonová pádla,  jsme se dostali až ke dvěma paddleboardům.