Pavla Novotná – shrnutí sezóny 2013

Tak máme tu leden 2014 a ráda bych shrnula mojí úspěšnou sezónu 2013. Byl to rok plný skvělých úspěchů, prvních podií na světovém poháru, ale i neštastných zranění.

Na začátku roku 2013 jsem pilně trénovala na jížní polokouli u žraloků a tučnáků v Jihoafrické Republice v Kapském městě. Strávila jsem tam krásné 3 měsíce a odjížděla jsem s tím, že tento rok chci objet světový pohár. Nevěděla jsem jestli to finančně celé utáhnu, proto jsem měla v plánu nejdříve pár prvních závodů a podle toho jak se mi bude dařit, uvidíme dál. Buď objedu celý světový pohár nebo se zaměřím jen na ty nejbližší zastávky. Naštěstí se mi hned ze začátku začalo dařit a v půlce roku jsem dostala větší podporu od sponzorů, takže jsem byla ráda, že zvládnu objet celý světový pohár a ještě k tomu mezitím trénovat na úžasných místech.

Letos tedy bylo celkově 8 zastávek světového poháru PKRA. Já jsem jednu vynechala, kvůli zlomenému zápěstí a přetrhaným vazům v zápěstí. Doktoři mi řekli 3-4 měsíce, pak můžu zase závodit. Já jsem se s pomocí velmi dobré fyzioterapeutky po 2,5 měsících vrátila na vodu a závodila v Itálii. Léto mi naštěstí neuteklo.

První závod byl v Maroku, byl to můj vůbec první světový pohár a umístila jsem se na 4.místě. Byla jsem strašně štastná, protoze to byl můj cíl, kterého jsem dosáhla a to hned první závod. Na dalších závodech ve Francii jsem tedy nebyla a závodila jsem až v Itálii, kde jsem obsadila 5.místo. Odjela se jenom single eliminace, takže jsem neměla ani šanci se vyšplhat, ale co, řekla jsem si že to vytáhnu na dalších závodech. Další závody byly v Německu, tam jsem zajela nádherně a považuji to za jeden nejúspěšnější závodů sezóny. Bylo tam spousta holek z celé Evropy, které jezdí opravdu dobře. Musela jsem jet kvalifikaci a z posledního místa jsem se přes všechny holky vyšplhala nahoru až na 4.místo. Také to bylo kvůli skvělé podpoře od kamarádů, které se mi na závodech dostávalo. Další závod byl hned po Německu na Fuerteventuře, kde jsem jela i poprvé slalom. Umístila jsem se na super 2. místě ve slalomu a ve freestylu na krásném 3. místě. Takže zatím moje nejlepší výsledky, co více si přát. Srpen jsem strávila s rodinou v Řecku, kde jsem také natočila video THE Trouble maker http://vimeo.com/74014207 . Po Řecku jsem jela trénovat do Brazílie, na konci září jsem natočila společně s brazilským kameramanem velice úspěšné video The Taste of Brazil http://vimeo.com/79719643 . které získalo neuvěřitelný ohlas. Na konci října a začátku listopadu jsme měli dva závody v Číně, kde jsem se byla na 4. místě jak v Pigntanu tak na Hainanu. Ve Slalomu v Pingtanu jsem vyhrála, to jsem fakt nečekala. Byly tam velké vlny a silný vítr a opravdu náročné podmínky, dokázala jsem si s tím pohrát a vyhrát tak celý závod. Na začátku prosince následovaly závody v Argentině, na které jsem se opravdu těšila. Nádherná příroda, příjemní lidé a výborné víno a steaky. Bohužel jsme měli smůlu na vítr, slalom se odjel skoro v nowindu, ale zvládla jsem ubojovat 2.místo. Freestyle se nakonec odjel poslední den ve velmi poryvovém větru a obsadila jsem 3.místo. Další skvělý úspěch!

Letos jsem tedy byla celkově na 4.místě ve FREESTYLU a na 2.místě ve SLALOMU, což považuji za super výsledek a těším se na další sezóny.

Tak a je tu konec sezóny, byla jsem ráda, že si můžu chvíli odpočinout a zase začít trénovat na sezónu 2014. Týden jsem odpočívala a jezdila v Brazílii na mém oblíbeném místě v Cumbucu, kousek od Fortalezy. Pak přišel den D, nemohla jsem uvěřit co se mi vlastně stalo, ale pořád jsem v duchu doufala, že to nic není. Výsledky ale ukázaly přetržený přední křížový vaz v levém koleni, naplánovala se operace co nejdříve, změna letenky a všech plánu, chtěla jsem domů na operaci. Všechno se seběhlo strašně rychle, že jsem si uvědomila teprve nedávno, co se to teda stalo, a to už je dnes měsíc. Vzhledem k tomu, že už jsem toto zranění už jednou měla a to na druhém koleni před 2 roky, tak vím do čeho jdu a jaká dřina to je vrátit se zpět ve formě.
Jaké jsou tedy plány na rok 2014? Bohužel propásnu půlku sezóny PKRA. Měla bych se vrátit k závodění v létě. V dubnu začnu na plno sportovat, v květnu už snad budu jezdit na vlnách a v červnu bych se měla vrátit na své freestylové prkno. Druhá půlka sezóny by snad měla být zachráněná.
Ted momentálně mám berle už 3 týdny, ještě 3 týdny je budu mít. Zatím jezdím na rotopedu a plavu. V únoru začnu intenzivní rehabilitaci a postupně začnu posilovat koleno a svaly, abych se vrátila v nejlepší formě zpět a dám větší dúraz na prevenci před dalším zraněním. Věřím, že to dokážu a mým cílem je dosáhnout ještě lepších výsledků než loni, mám natrénováno, ted se jen musím vyléčit a už se těším, až budu zase lítat a vyhrávat a dále se užívat život.

Musím poděkovat své rodině za podporu a svým hlavním i menším sponzorům za sponzoring . Děkuji!